Wpływ zawartości węgla na stal

Print Friendly, PDF & Email

Stal to jeden z najważniejszych materiałów budowlanych, który obecnie wykorzystuje się w wielu dziedzinach. Istnieje wiele rodzajów stali, a wybór właściwego gatunku zależy od tego, do czego zastosowana ma być stal. Z uwagi na to, że stal posiada różne właściwości i parametry, a także możliwości poddawana jej obróbce cieplnej, można ją wykorzystać do tworzenia monumentalnych… Read more »

Stal a staliwo

Print Friendly, PDF & Email

Metal to zdecydowanie najważniejszy materiał w szeroko pojętym budownictwie. Jego różne postaci wykorzystywane są do budowania pojazdów mechanicznych, różnego rodzaju maszyn czy elektronarzędzi. Dzięki swoim właściwościom takim jak: twardość, wytrzymałość mechaniczna i wytrzymałość na działanie czynników zewnętrznych jest niezastąpionym materiałem budowlanym. Pomimo tego, że metal to materiał niezwykle twardy, to nie ma problemu z jego… Read more »

Wytrzymałość stali

Print Friendly, PDF & Email

Stal jakościowa obejmuje grupę produktów o bardzo szerokich możliwościach zastosowania, również tych specjalistycznych. Warto zapoznać się ze specyfikacją jaką materiał posiada wytrzymałość stali, a także poznać jego najważniejsze parametry, które są wykorzystywane podczas tworzenia konstrukcji. Wytrzymałość stali jakościowych Stal jakościowa jest materiałem o bardzo wysokich parametrach jakościowych. Uwzględniają one przede wszystkim podniesioną trwałość tego materiału,… Read more »

Stal – proces obróbki cieplnej

Print Friendly, PDF & Email

Wciąż to stal stanowi najważniejszy materiał w większości branż szeroko pojętego przemysłu. Jest ona elementem niezbędnym na placu budowy. Rodzajów stali jest wiele, ale w większości stal składa się z żelaza. Wybór odpowiedniego rodzaju stali stanowi ważny element budownictwa. Jednak wyłącznie dobranie danego rodzaju stali nie wystarczy do poprawienia jej parametrów w zakresie trwałości. Tylko… Read more »

Klasyfikacja Stali

Print Friendly, PDF & Email

Klasyfikacja stali obejmuje dość zróżnicowane warianty tego materiału. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat klasyfikacji stali oraz zapoznać z podstawowymi rodzajami stali. Stal do nawęglania Wśród różnych rodzajów stali można przede wszystkim wyszczególnić stal do nawęglania. Jest ona używana w procesie obróbki cieplno-chemicznej, która inaczej nazywana jest nawęglaniem. W tym procesie zazwyczaj wykorzystuje się… Read more »

Plastpol – relacja z targów

Print Friendly, PDF & Email

W dniach 28 do 31 maja w Kielcach odbyły się XXIII Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL. Podczas 4 dniowego wydarzenia miały miejsce liczne wykłady, spotkania dyskusyjne, a także konkursy (Omniplast). Pierwszy dzień targów upłynął pod hasłem wykładów i dyskusji branżowych związanych z przetwórstwem tworzyw sztucznych. Poza owocnymi spotkaniami z klientami oraz dostawcami,… Read more »

Akrostal na targach Innoform

Print Friendly, PDF & Email

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stanowiska na targach Innoform. 12-14 marca 2019, Bydgoszcz, Stoisko 98

Blachy Hardfield, Blachy Abrazo

Print Friendly, PDF & Email

Blachy abrazo, hardfield to rodzaje trudno ścieralnej blachy, która znajduje coraz szersze zastosowanie w branżach różnego typu. Jakie właściwości i zalety mają Hardfield,  Blachy Abrazzo w jakich branżach sprawdzają się najlepiej? Właśnie na tym skupimy się w poniższym artykule i postaramy się co to za rodzaj stali. Hardfield –  Blachy Abrazzo – co to? Hardfield,… Read more »

Pręty ciągnione

Print Friendly, PDF & Email

Pręty ciągnione mają szerokie zastosowanie. Są niezbędne na placu budowy, wykorzystywane są do zbrojenia betonu oraz do budowy systemów ogrodzeniowych, a nawet do budowy maszyn przemysłowych. Na rynku dostępne są pręty okrągłe, kwadratowe, sześciokątne, pręty wykonywane metodą walcowania, kucia lub odlewania ciągłego. Ponadto Pręty walcowane po usunięciu zgorzeliny można poddać procesowi ciągnienia. Mamy dla Was… Read more »

Wypalanie

Print Friendly, PDF & Email

Wypalanie CNC według rysunków klientów. Świadczymy usługi w zakresie numerycznego cięcia blach ze stali węglowych plazmą oraz tlenem. Zakres: Grubość: od 10 do 300 mm Maksymalny rozmiar arkusza: 2500 x 6000 mm Gatunki stali: 45, 16HG, 40H, 40HM, S355, 1.2311, 1.2312 oraz Hardfield 400 i 500 Czekamy na Państwa zapytania i zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.… Read more »

Poszerzenie oferty

Print Friendly, PDF & Email

Bloki i płaskowniki  cięte na dowolny wymiar:   Stal na formy i korpusy do form 1.2312+QT – do grubości 550mm, 1.2738 36-40HRC HH – do grubości 600×1000 – produkt renomowany z kuźni niemieckiej   Stal konstrukcyjna wyższej jakości S355 –do grubości 500mm,   Stal do nawęglania gat. 16HG – dodatkowe grubości 5, 120mm,   Stal… Read more »