Pręty ciągnione

image_pdfimage_print

Pręty ciągnione - akrostal

Pręty ciągnione mają szerokie zastosowanie, są niezbędne na placu budowy, wykorzystywane są do zbrojenia betonu, do budowy systemów ogrodzeniowych, a nawet do budowy maszyn przemysłowych.

Na rynku dostępne są pręty okrągłe, kwadratowe, sześciokątne, pręty wykonywane metodą walcowania, kucia lub odlewania ciągłego.Pręty walcowane po usunięciu zgorzeliny można poddać procesowi ciągnienia. Mamy dla Was kilka informacji!

 

Metoda ciągnienia

Pręty są ważnym elementem konstrukcyjnym domu. Właśnie dlatego muszą być wytrzymałe, odporne na korozję i trwałe. Przed zakupem prętów warto więc zasięgnąć kilku informacji, a co za tym idzie,zdecydować się na takie, które będą optymalne w naszym przypadku.

Ciągnienie to dość skomplikowany proces wykorzystywany w metalurgii. Dzięki ciągnieniu materiał zwiększa swoją długość kosztem średnicy – co ważne, ciągnienie nie powoduje zmian w strukturze materiału i umożliwia w dość sprawny i ekonomiczny sposób uzyskanie pożądanego kształtu obrabianego materiału.

Dzięki ciągnieniu obrabiany materiał zwiększa swoją wytrzymałość, zmniejsza się natomiast jego elastyczność. Jest to bardzo precyzyjna metoda, która wykorzystywana jest w przypadku, gdy metoda walcowania nie przyniosłaby oczekiwanych efektów.

Jak przebiega proces ciągnienia?

Proces ciągnienia jest obróbką, która polega na przeciągnięciu obrabianego materiału przez otwór ciągadła. Co ważne, otwór ma mniejszą średnicę od średnicy materiału, który jest przez niego przeciągany, co pozwala na wydłużenie materiału i zmniejszenie jego średnicy. Cały proces umożliwia uzyskanie prostych prętów o dowolnej średnicy. Pręty wykonane metodą ciągnienia mają gładką i często błyszczącą powierzchnię.

Pręty ciągnione o różnych przekrojach

Pręty ciągnione dostępne są w różnych rozmiarach. Wybierać możemy pomiędzy wykonanymi z różnych gatunków stali prętami o przekroju okrągłym, kwadratowym lub sześciokątnym.

 

Potrzebujesz prętów? Skontaktuj się z nami.