Blachy Hardfield, Abrazo

image_pdfimage_print

blachy abrazo akrostal

Hardfield, Abrazo to rodzaje trudno ścieralnej blachy, która znajduje coraz szersze zastosowanie w branżach różnego typu. Jakie właściwości i zalety mają Hardfield,  Abrazzo w jakich branżach sprawdzają się najlepiej? Właśnie na tym skupimy się w poniższym artykule.

Hardfield – Abrazzo – co to?

Hardfield, Abrazzo to trudnościeralne blachy o długiej żywotności. Mają różne nazwy, podobny skład i to samo przeznaczenie.Zyskują coraz większą popularność i nic w tym dziwnego, ponieważ mają szereg ważnych w wielu branżach zalet.

Na pierwszym miejscu wymienić możemy bardzo dobrą odporność na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne oraz dobrą spawalnością.

Kolejną zaletą jest twardość blach, są niezwykle twarde na całej swojej powierzchni. Na uwagę zasługuje również obróbka – tego typu blachę można giąć, formować, poddawać procesom frezowania, gwintowania, wiercenia. Materiał można ciąć plazmą, gazem, laserem lub strumieniem wody. Niezależnie od zastosowanej metody blacha nie odkształci się.

Hardfield, Abrazzo charakteryzują się również wysoką udarnością – wszelkiego typu wstrząsy i uderzenia nie uszkodzą ich i nie spowodują pęknięć na ich powierzchni.

Sprawdź > Stal trudnościeralna

Zastosowanie

Hardfield, Abrazzo za względu na swoje właściwości i zalety znajdują bardzo szerokie zastosowanie.

Wykorzystywane są między innymi do produkcji elementów niszczarek oraz do produkcji młotków montowanych w kruszarkach młotkowych, łyżki do koparek i ładowarek, koła zębate,sita i przesiewacze, silosy, systemy transportowe kruszyw i rud,z tego typu blach wykonywane są również łopatki mieszadła w betoniarniach i ostrza równiarek, Hardfield, Abrazzo sprawdza się też jako okładzina zsypów.

Blachy wykorzystywane jest również w wielu innych branżach. Zbudowane z takich blach elementy, części i różnego typu okleiny znacznie zwiększają żywotność urządzeń i maszyn, w których zostały zamontowane. Dostępne są różne gatunki oraz rozmiary blach, dzięki czemu  można zakupić egzemplarz dostosowany do wymagań klienta.