Plastpol – relacja z targów

Print Friendly, PDF & Email

W dniach 28 do 31 maja w Kielcach odbyły się XXIII Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL. Podczas 4 dniowego wydarzenia miały miejsce liczne wykłady, spotkania dyskusyjne, a także konkursy (Omniplast).

Pierwszy dzień targów upłynął pod hasłem wykładów i dyskusji branżowych związanych z przetwórstwem tworzyw sztucznych. Poza owocnymi spotkaniami z klientami oraz dostawcami, można było napotkać wiele nowinek technologicznych, nowości na rynku, maszyny, nowo powstałe firmy. Atmosfera podczas targów Plastpol, sprzyjała nawiązaniu licznych kontaktów biznesowych. Wielkim zainteresowaniem cieszył się saksofon wykonany z tworzywa sztucznego,  który przywiozła ze sobą firma Wadim Plast.

Niewątpliwie, była to najbogatsza w licznych wystawców impreza targowa w Kielcach. Na stronie internetowej organizatora, można wyczytać iż rok 2019 dla kieleckich targów przetwórstwa tworzyw sztucznych  podsumować można jako rekordowy! Największa powierzchnia, liczba wystawców i zwiedzających.

Forum Biznesowe, jakie odbywało się podczas trwania targów, zorganizowało konferencję „Umiędzynarodowienie Klastra Gospodarki Odpadowej i Recyklingu poprzez partnerów Klastra i wprowadzenie na rynki zagraniczne nowych ekoproduktów.”. Tematem dyskusji było między innymi  omówienie rozsądnych granic recyklingu w gospodarce o zamkniętym obiegu. Poruszono również problem poprawy funkcjonowania selektywnej zbiórki surowców.

Po owocnych spotkaniach i rozwijających nasze doświadczenie i wiedzę forach oraz dyskusjach, udaliśmy się całym zespołem na bankiet, który umożliwił przeniesienie relacji czysto biznesowych, na nieco luźniejsze i pozwalające poznać firmy od innej strony. Kolejne dni upływały intensywnie dzięki licznym spotkaniom oraz wzajemnemu poszerzaniu wiedzy. Popołudnia spędzaliśmy nostalgicznie w pięknie ulokowanym hotelu pod Kielcami. Poza dzikimi zwierzętami, pysznym jedzeniem – czekało tam na nas dużo spokoju i możliwości wyciszenia.

Julia i Eliza