wyszukiwarka

O nas

Firma Akrostal jest jednym z czołowych europejskich dystrybutorów stali jakościowych. Istniejemy od roku 2000 i w roku 2016 zatrudniamy już ponad 160 osób.

Na ofertę Akrostalu składają się stale :

  • narzędziowe do pracy na zimno/gorąco,
  • trudnościerale i wytrzymałościowe
  • sprężynowe,
  • szybkotnące,
  • do hartowania oraz obróbki cieplnej,
  • do nawęglania,
  • do azotowania.

Skład obejmuje około 40 gatunków materiału w stanie surowym, zmiękczonym, normalizowanych i ulepszonym cieplnie w twardościach do 42 HRC.

Materiały są zlokalizowane w dwóch magazynach o łącznej powierzchni ponad 13 tys. m2, na których znajduje się blisko 14 tys. ton stali specjalistycznych.

Dysponujemy magazynem przeładunkowym w Mikołów (woj. śląskie) oraz w Ostrawie (Czechy). Naszymi Odbiorcami są największe firmy spośród takich gałęzi gospodarki, jak: przemysł lotniczy, motoryzacyjny, maszynowy, stoczniowy, rolniczy, odlewniczy, kuźniczy.

Na sukces Akrostalu składają się trzy czynniki:

Szybkość

40 pił taśmowych i 20 suwnic pracuje 24h, 7 dni w tygodniu. Codziennie wysyłamy wielotonowe ładunki do naszych lokalnych centrów logistycznych. Zamówione towary trafiają do Klienta nawet   w ciągu 24 godzin. Park maszynowy umożliwia precyzyjne cięcie zarówno płaskowników, blach o gabarytach nawet do 600x2000x6000 mm, jak i prętów okrągłych do średnicy 1000 mm. Składujemy bloki o masie do 20 ton. Specjalizujemy się w obróbce CNC - obecnie posiadamy 17 specjalistycznych maszyn, w tym : frezarki (maksymalne gabaryty 1100x1500x3000 mm), szlifierki (maksymalne gabaryty 500x1200x3000 mm),  urządzenia do wiercenia. Ponadto rozwinęliśmy dział wypalania blach (maksymalne grubości do 300 mm).

Konkurencyjność

Zapewniamy Klientom jeden z najszerszych asortymentów stali jakościowej w Europie. Ciągłe inwestycje w nowe produkty oraz maszyny do obróbki stali daje nam przewagę nad największymi europejskimi firmami z branży metalurgicznej. Również uruchomienie oraz rozwój działu obróbki skrawaniem (frezowanie, szlifowanie, wiercenie płyt) pozwoliło na zwiększenie naszej konkurencyjności na polskim i europejskim rynku. Eksport stanowi obecnie około 25% całej sprzedaży - dotyczy głównie stali narzędziowych,  elementów na formy do wtrysku aluminium, tworzyw sztucznych,  tłoczników. Głównymi odbiorcami są: Niemcy, Austria, Czechy, Węgry i Słowacja.

Jakość

Jako pierwsza firma wśród polskich dystrybutorów stali narzędziowych stworzyliśmy i nieustannie poszerzamy własne laboratorium badawcze. Jako jedni z nielicznych posiadamy wysoko rozwinięty wewnętrzny dział kontroli jakości. Wykonuje on między innymi badania ultradźwiękowe, składu chemicznego, twardości, tolerancji kształtu, mikro- i makrostruktury.

Wykonujemy ponad 3 tys. badań miesięcznie, co pozwala na zweryfikowanie zgodności materiału z około setką norm obowiązujących w metalurgii.

Tworzymy zespół, który ciągle podnosi swoje kompetencje, a także elastycznie dopasowuje się do oczekiwań i wymagań Klientów.

Od 9 lat posługujemy się certyfikatem jakości ISO 9001, jesteśmy w trakcie wdrażania ISO TS 16949 oraz przygotowujemy się do wprowadzenia standardów przemysłu lotniczego.

Duże doświadczenie w branży, doskonałe rozwiązania logistyczne, bogaty asortyment materiałów, ciągłe doskonalenie, to tysiące zadowolonych Klientów w Polsce i całej Europie.

Zapraszamy do kontaktu z działem handlowym.